Współpraca z PARPA


Krakowska Akademia Profilaktyki to jedyna firma działająca w obszarze wydawnictw profilaktycznych, z której usług korzystała Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dwukrotnie wygraliśmy konkurs na przygotowanie ogólnopolskich działań realizowanych przez PARPA. Agencja zleciła nam także przeprowadzenie cyklu szkoleń dla przedstawicieli samorządów gminnych odpowiedzialnych za profilaktykę. Z przyjemnością prezentujemy szczegóły naszej współpracy.

PARPA najwyżej oceniła nasz projekt dotyczący działań informacyjno-edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – „Lekarzu, reaguj na przemoc!”. Stworzyliśmy materiały adresowane do przedstawicieli służby zdrowia, w których wyjaśnialiśmy prawne i psychologiczne aspekty przemocy. Przekonywaliśmy, że pomoc pacjentom doznającym przemocy jest ważnym elementem misji wszystkich lekarzy. Do wszystkich gmin w Polsce trafiły przewodniki ułatwiające nawiązanie współpracy z przedstawicielami ochrony zdrowia. Więcej szczegółów na temat naszej współpracy z PARPA przy tym projekcie można znaleźć tutaj. Zapraszamy także na www.lekarzureagujnaprzemoc.pl.


Zwyciężyliśmy także w konkursie PARPA na przygotowanie działań informacyjno-edukacyjnych skierowanych do świadków sytuacji, w której osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu zamierza prowadzić lub prowadzi samochód – „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Opracowaliśmy serię filmów edukacyjnych pokazujących, jak reagować na nietrzeźwych kierujących. Spoty wyemitowała TVP, a o kampanii mówiono na antenie najważniejszych stacji telewizyjnych i radiowych. Nasze działania otrzymały poparcie m.in. Komendy Głównej Policji, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Kościoła. Więcej o współpracy z PARPA przy „Powstrzymaj pijanego kierowcę” tutaj oraz na www.powstrzymaj.pl.


PARPA powierzyła nam również realizację szkoleń dla przedstawicieli gmin z zakresu przeciwdziałania nietrzeźwości na drogach. Spotkania organizowane przez KAP spotkały się z ogromnym zainteresowaniem samorządowców. Poznaliśmy oczekiwania i pomysły gmin w sprawie przeciwdziałania problemowi pijanych kierowców. Zastanawialiśmy się, jak działać lokalnie, by wyeliminować to zagrożenie z naszych dróg. Wspólnie z PARPA zachęcaliśmy do realizowania kampanii edukacyjnych, nawiązywania współpracy z lokalną policją oraz szkołami nauki jazdy. – Warto działać razem, by mieszkańcy czuli się bezpieczniej! – przekonywaliśmy. Więcej informacji o szkoleniach można znaleźć tutaj.