Zgłoś gminę

Co dziesiąty 15-latek przyznaje, że próbował dopalaczy! Skład tych wyjątkowo groźnych narkotyków jest nieznany użytkownikowi, a często nawet sprzedawcy. W nowo tworzonych produktach znajdują się śmiertelnie niebezpieczne substancje. Dodatkowo wiele zanieczyszczeń chemicznych potęguje szkodliwość dopalaczy.

Wielu użytkowników płaci za to utratą przytomności, trwałym uszkodzeniem mózgu i narządów wewnętrznych. Stosowanie dopalaczy to śmiertelne niebezpieczeństwo! 4260 – tyle osób zatruło się dopalaczami tylko w ubiegłym roku. GIS alarmuje, że w Polsce wzrasta liczba przypadków zatruć z powodu śmiertelnie niebezpiecznych syntetycznych opioidów i innych narkotyków syntetycznych nowej generacji. Ofiarami padają najczęściej młodzi ludzie.

Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli profilaktyka przeciw dopalaczom działa!  Aż 90% odbiorców akcji profilaktycznych stwierdziło, że przedstawione w nich argumenty przekonały ich, by nie używać dopalaczy. Zdaniem NIK profilaktyka ma znaczenie zwłaszcza w przypadku młodych ludzi. Właśnie dlatego zachęcamy do udziału w najnowszej edycji kampanii „Dopalacze – powiedz stop!”.

Nie pozwól, by młodzież padała ofiarą dopalaczy!

Udoskonalony zestaw premium w trosce o młodzież w Państwa gminie

W odpowiedzi na Państwa postulaty opracowaliśmy nowy pakiet, który zawiera także angażujące materiały dla młodzieży. Poza tradycyjnym zestawem ulotek i plakatów w pakiecie kampanii zawarliśmy:

CZYTANIE-GAZETY-NARKOTYKIPakiet gazet “Narkotyki? Dziękuję, nie próbuję”!

Wydawnictwo porusza kwestie dopalaczy i innych substancji odurzających. W prostych słowach wyjaśnia zagrożenia i informuje o możliwościach uzyskania wsparcia. Gazeta angażuje młodych ludzi – poza zestawem wiedzy zawiera także quizy, krzyżówki i zadania.

broszura_okladka_prawda-o-alkoholu-co-powinienes-wiedziec_DRUKBroszury “Prawda o alkoholu. Co powinieneś wiedzieć”.

Publikacja to kompendium wiedzy na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz uzależnień. Prosty język i przyjazna forma pozwolą mieszkańcom sprawdzić, czy ich picie jest bezpieczne oraz znaleźć wsparcie dla osób z problemem alkoholowym. W publikacji wyjaśniamy, czym jest płodowy zespół alkoholowy, obalamy mity na temat picia w czasie pandemii oraz uświadamiamy zagrożenia.

ulotka-KAP-KORONAWIRUS-A4-do-A5-drukMateriały poświęcone koronawirusowi.

W trosce o mieszkańców Państwa gminy do każdego zakupionego pakietu dodajemy całkowicie za darmo ulotki na temat COVID-19. Przy okazji działań profilaktycznych mogą Państwo dostarczyć lokalnej społeczności wiedzy potrzebnej podczas epidemii.

Certyfikat włączenia się w koalicję gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.

Dokument potwierdza włączenie się do grupy samorządów, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom nasilającym się w czasie epidemii. Certyfikat jest świadectwem, że nawet w tak trudnych warunkach można i trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowym! Warto się nim pochwalić w urzędzie lub na stronie internetowej.

Premia za szybkie zgłoszenie! Na specjalne życzenie Pełnomocników jeszcze do 26 lutego rozdajemy nagrody

Co można otrzymać?

Statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”

– Prestiżowe personalizowane wyróżnienie z wygrawerowaną nazwą samorządu.
– Gmina, która zamówi materiały za co najmniej 8000 zł, otrzyma elegancką statuetkę.

Gminna Komisja – wygodny pakiet szkoleniowy

– Sprawdzone dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!
– Wystarczy zamówić dowolne materiały o wartości 4000 zł netto. Może to być pełny pakiet jednej kampanii albo po pół pakietu dwóch kampanii.

Zestaw naklejek profilaktycznych

– Kolorowe, przyciągające uwagę naklejki to idealny prezent dla dzieci.
– Gmina, która zamówi materiały za minimum 2000 zł, otrzyma 50 arkuszy naklejek. Każdy arkusz to 20 naklejek, co oznacza, że samorząd będzie miał do dyspozycji aż tysiąc naklejek!

Cena podstawowego pakietu kampanii to 4000 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Nie prowadzimy sprzedaży mniejszych zestawów. Materiały wraz z fakturą trafią do Państwa w ciągu dwóch dni od nadesłania zgłoszenia.

ZACZNIJ DZIAŁANIA JUŻ TERAZ! Skorzystaj z opcji „Zaczynamy wcześniej!” i zadbaj o mieszkańców od razu

Polecamy skorzystanie z opcji „Zaczynamy wcześniej!”, dzięki której niemal natychmiast po zakupie można rozpocząć działania profilaktyczne. W przypadku jej wybrania materiały wraz z fakturą trafią do Państwa gminy w ciągu 2 dni roboczych od nadesłania zgłoszenia. Tę opcję realizujemy do 31 marca 2021 r.

Do gmin, które nie zaznaczą opcji „Zaczynamy wcześniej!”, materiały kampanii i fakturę wysyłamy 31 marca 2021 r.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2021 r.