Zgłoś gminę

Co dziesiąty uczeń III klasy gimnazjum przyznaje, że próbował dopalaczy! Skład tych wyjątkowo groźnych narkotyków jest nieznany użytkownikowi, a często nawet sprzedawcy. W nowo tworzonych produktach znajdują się śmiertelnie niebezpieczne substancje. Dodatkowo wiele zanieczyszczeń chemicznych potęguje szkodliwość dopalaczy.

Wielu użytkowników płaci za to utratą przytomności, trwałym uszkodzeniem mózgu i narządów wewnętrznych. Stosowanie dopalaczy to śmiertelne niebezpieczeństwo! Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat zatruło się nimi ponad 12 tys. osób. Ciągle pojawiają się nowe przypadki śmierci. Ofiarami dopalaczy najczęściej padają nastolatki.

Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli profilaktyka przeciw dopalaczom działa!  Aż 90% odbiorców akcji profilaktycznych stwierdziło, że przedstawione w nich argumenty przekonały ich, by nie używać dopalaczy. Zdaniem NIK profilaktyka ma znaczenie zwłaszcza w przypadku młodych ludzi. Właśnie dlatego zachęcamy do udziału w najnowszej edycji kampanii „Dopalacze – powiedz stop!”.

Możesz ostrzec dzieci i rodziców w Twojej gminie, aby zapobiec śmiertelnemu niebezpieczeństwu!

Na życzenie wielu samorządów opracowaliśmy nową kampanię: „Dopalacze – powiedz stop!”. Wsłuchując się w Państwa głosy, przygotowaliśmy zestaw ulotek i plakatów, w których przestrzegamy młodych ludzi przed tragicznymi skutkami tzw. nowych narkotyków i wskazujemy, gdzie szukać pomocy.
Przyłączając się do naszej kampanii, pomagasz w rozwiązaniu problemu. Dzięki Twojej decyzji wspólnie:

  • poinformujemy dzieci i młodzież, jak groźne są dopalacze i jakie konsekwencje dla zdrowia powodują.
  • wyjaśnimy, że po ich zażyciu można zupełnie stracić nad sobą kontrolę: widzieć i słyszeć rzeczy, które nie mają miejsca, podejmować niewytłumaczalne ryzyko.
  • wytłumaczymy, że chwilowa euforia kończy się tzw. „zejściem”, czyli wyczerpaniem, zaburzeniem rytmu serca, niepokojem i halucynacjami.
  • pokażemy rodzicom, jak reagować w sytuacji podejrzenia, że dziecko sięga po dopalacze.
  • przekonamy, że są to groźne substancje psychoaktywne i nawet jednorazowe użycie może spowodować nieodwracalne zmiany i prowadzić do uzależnienia.
  • udostępnimy numery telefonów, pod którymi można uzyskać pomoc dla siebie i dziecka.

Dołącz już teraz!

Cena podstawowego pakietu kampanii to 2000 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Nie prowadzimy sprzedaży mniejszych zestawów. Materiały wraz z fakturą trafią do Państwa w ciągu dwóch dni od nadesłania zgłoszenia.

Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania zapasów materiałów.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków.